fbpx

Parke Ustası Maaşları Ne Kadardır?

Dekorasyon sektörünün en önemli noktalarından biri olan parkeciler, yoğun bir şekilde hizmet veren işletmeler arasında yer alır. Bu noktada, birçok kişinin merak ettiği sorulardan birisi olan parka ustası maaşları ise parke ustasının hangi şekilde çalıştığı olacaktır. Duruma göre, bir parke ustası aylık olarak maaş veya metrekare başına ücret almaktadır. Maaşları çalıştığınız kuruma değişiklik gösterebilen parke ustaları için net bir maaş söylemek doğru olmaz. Ancak,  parke Döşemesini bilen kişinin maaşı hakkında ortalama bir fiyat vermek gerekirse, bu fiyat 3500 TL olmaktadır.
Ülkemizde istihdam oranları konusunda nitelikli işçi açığı artmaktadır. Nitelikli işçi eksikliği sebebi ile birçok üründe hizmetlerin fiyatları daha yüksek olmaktadır. Özellikle sayıları gün geçtikçe azalan parke işçilerinde, bu durum daha önemli olmaktadır. Bu sebepler ile parke ustalığını araştıran kişiler iş ilanlarını araştırmaktadır. Maaşları çalıştığınız kuruma değişiklik gösterebilen parke ustaları için net bir maaş söylemek doğru olmaz.

Parke Ustası Nasıl Olunur?

Parke ustası olmak için herhangi bir eğitim bölümü veya bir diploma bulunmamaktadır. Eğer parke ustası olmak istiyorsanız, bunun için ustalık belgesi alabileceğiniz belirli kurslara katılmanız veya bir parke ustasının yanında uzun süreler çalışarak işi öğrenmeniz gerekmektedir. Parke döşemeyi öğrenmek istiyorsanız parke döşerken hata yapmamak için bu yazımızı okumalısınız: https://billa.com.tr/lamine-parke-nedir-ve-nasil-dosenir

Parke Ustaları Ne Yapar?

Parke ustaları, çalışılacak bölgedeki yüzeyi inceleyerek kullanacağı Parke malzemeye karar verir. Böylelikle, döşeyeceği parkenin şeklini ve yönüne karar verir. Parke ustası olmak isteyen kişiler bu mesleğini gerektirdiği bazı zorlukları da göz önüne almalıdır. Örneğin, uzun süre ayakta durarak veya eğilerek çalışmaya dayanıklı olmalıdırlar. Dikkatli bir şekilde gerçekleştirilen parke işlemlerinde sabırlı ve sakin olmak da önemli özelliklerden bazıları olmaktadır.

1 – Lamine Parke Döşeme

2 – Laminant Parke Döşeme

3 – Parke tamiri 

4 – Parke işlerine ait her şeyi yapabilirler

Parke Ustası İş İmkanları

Günümüzde, hayat standartlarını yükseltmek isteyen birçok insan yaşadıkları alanlara parke işlemleri yaptırmaktadır. Özellikle ülkemizde, parke kullanımının günden güne yaygınlaşması ile birlikte parke ustalarına doğan ihtiyaç da büyümektedir. Bu noktada, genel olarak parke ustalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak, kış aylarında inşaat sektörünün durması ile parke ustası iş ilanları da azalmaktadır.

Türkiye’deki Parkeci İş ilanları nerede ?  

1 – Kariyer Siteleri 

2 – Facebook Grupları

3 – Çevreniz var ise iş bulabilirsiniz. 

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz