fbpx

En Çok Satan Lamine Parke Ürünleri Billa'da!

Satış Uzmanlarımıza Danışın

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.

Lamine Parke Markalarımız

Lamine Parke, ham maddesinin tamamı doğal ahşap olan, birden fazla katmandan oluşan parke türüne verilen isimdir. Lamine parkeler 2 veya 3 katmanın birbirine yapıştırılması ve en üst katmanında nitelikli ağacın kullanılması sureti ile imal edilen, uzun ömürlü ve dekoratif bir zemin kaplama ürünüdür. Tabakalar belirlenmiş kalitelerden oluşmaktadır ; 2 katmanlı lamine parkelerin alt katmanı genellikle suya dayanıklı kontraplak , üst katmanı ise daha sert ve değerli ağaçtan imal edilmekteyken 3 katmanlı lamine parkeler alt ve orta katmanı köknar vb. yarı değerli yumuşak ağaç , üst katmanı ise daha sert ve nitelikli ağaçlardan imal edilmektedir. Lamine yapıştırma anlamında kullanılan bir kelimedir. Doğal ahşap ürünler işlenerek üretilen lamine parke diğer seçeneklere göre daha maliyetli bir şekilde üretilmektedir. Diğer seçeneklerle kıyaslandığında ortaya çıkan fiyat farkı bu sebepledir.

Lamine Parke Renkleri

Lamine parkede kullanılan ağaç çeşitleri klasik ve egzotik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Klasik renkli ağaçlar içerisinde meşe, dişbudak, kayın ve Amerikan ceviz gibi ağaçlar bulunurken; egzotik ağaçlı lamine parkeler ise merbau, sapelli, iroko ve doussie gibi ağaçlardan üretilmektedir. Bu ağaçların büyük çoğunluğu lamine parkede naturel renkleri ile kullanılmaktayken; meşe ağacı ile üretilen lamine parkeler istenilen renk ile renklendirilebilir. Son zamanlarda meşe ağacı ile üretilmiş modern renkli ve natürel parkeler daha fazla tercih edilmektedir.

Döşeme işleminin yapılmasına karar verilmesi aşamasında mevcut kullanılmakta olan eşyaların renginin ve durumunun da dikkate alınarak rengin belirlenmesi gerekmektedir. Herkesin beğendiği ve 1 numara olarak belirtilen renk sizin evinizdeki eşyalara uygun olmayabilir. Bu sebeple renklere dikkat ederken bu husus göz ardı edilmemelidir.

Lamine Parke Çeşitleri

Lamine parke çeşitleri oldukça fazladır. Kullanılan ağaç cinsi, kalitesi, seleksiyonu ve yüzeydeki görünüm bazında değişiklik göstermektedir. Lamine parkeleri sınıflandırmada en çok kullanılan seçenekler aşağıdaki gibidir;

• 1 strip; uzun yönünde 1 parça görünümü bulunmakta olan çeşittir.
• 2 strip; uzun yönünde 2 parça görünümü bulunmakta olan çeşittir.
• 3 strip; uzun yönünde 3 parça görünümü bulunmakta olan çeşittir.

Fiyatı seçenekler arasında en yüksek olan lamine parkeler 1 strip olarak tabir edilmekte olan parkelerdir. Fiyatı en cüzi olan seçenek ise 3 strip olarak tabir edilmekte olan parke çeşitleridir. Ancak lamine parkeleri sınıflandırırken rustik(çok budaklı), natur(az budaklı), select(budaksız,fireze görünüm) gibi hangi özellikteki ağaçtan üretilmiş olmaları durumları da göz ardı edilememektedir.

Lamine Parke Ölçüleri

Ortalama lamine parke yapımında meydana gelebilecek zayiat %5 olarak kabul edilir. Döşemenin yapılacağı alan ölçülürken net ölçer 4*4=16metrekare olarak alan hesaplaması yapılır. %5 zayiat bu hesaplamanın üzerine eklenir. 16 metre kare olarak örnek vermek gerekirse bu alan içerisinde zayiat (%5) 0,80 metre olacaktır. Böylece alana 16 metrekare değil 16,80 metrekare döşeme yapılması gerekmektedir.

Lamine Parke Ölçüleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lamine parke fiyatları müşterinin seçeceği parkeye göre değişiklik göstermektedir. Lamine parke 1 strip (plank), 2 strip ve 3 strip olmak üzere 3 ana ürün grubundan ve budaklı veya budaksız parke ana başlığında bir çok seleksiyon çeşidinden oluşmaktadır. Kalite ile birlikte fiyatları etkilemekte olan diğer bir unsur ise bu seçeneklerdir. Ayrıca kullanılacak olan parke boyutu ve ölçüleri de parke fiyatlarını etkilemektedir. Kullanılmakta olan malzeme ile uygulanacak olan işçilik değerlendirilerek sizlere uygun ucuz lamine parke fiyatları verilmektedir. Lamine parke fiyatları metre kare üzerinden fiyatlandırılır. 200 ₺’den başlayarak yukarıya doğru çıkmakta olan birçok seçenek bulunur.

Parkenin kullanım alanına göre veya zevkinize göre istediğiniz modellerde fiyat farkları olacaktır. Ayrıca tüm döşemeler aynı şekilde işçilik ile sonuçlanmamaktadır. Fiyat farkı bu sebeplerle değişkenlik gösterir. Lamine parke fiyat araştırılması yapılmadan önce nasıl bir ürün istendiği net bir şekilde tespit edilerek ona göre fiyat araştırılması yapılması daha sağlıklı olacaktır.

Lamine parkeler sıklıkla laminat parke ile karıştırılsa da desen kağıdının sıcak press yöntemi ile basılıp sertleştirilip daha sonra farklı yapıştırıcı çeşitleri ile sıkıştırılmış ağaç tozundan üretilen MDF, HDF gibi levhalara yapıştırılması yöntemi ile üretilen laminat parkelerin aksine lamine parkeler her bir katmanı iklimlendirme ve kurutma işlemlerine tabi tutulmuş doğal ağaç kaplamaların bir araya getirilmesi ile üretilmektedir. Lamine parkede ise bu kullanım yerine doğal ağaç kullanımı yapılmaktadır. Laminat parke bu sebeple doğal olarak kabul edilmemektedir. Lamine parke %100 doğaldır.

1- Lamine parke diğer seçeneklere göre daha uzun ömürlüdür.

2- Masif parkeye göre daha fazla dayanıklı olduğu test edilmiştir.

3- Doğal ahşaptan oluşmaktadır.

4- Doğanın sıcaklığını koruma özelliği bulunmaktadır.

5- Döşemenin tamamlanmasından sonra her hangi bir işleme gerek olmayacaktır. Cila işlemi üretim aşamasında yapılmaktadır.

6- Montajı kolaydır.

7- Son derece konforlu bir ortam oluşur.

8- Anti-bakteriyeldir.

9- Elektrostatik olarak tabir edilen ortam oluşmaz.

Lamine parke ile ilgili sadece İstanbul ili içerisinde değil Türkiye’de tüm şehirlerde aktif olarak hizmet sağlamaktayız. Kalite ürünlerimiz ile birlikte Türkiye’de kullanılmakta olan en iyi markaları bünyemizde bulundurduğumuz gibi ayrıca fiyat noktasında da müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktayız. Türkiye genelinde yüzlerce prestijli projede en iyi markalarımız ve ürünlerimiz ile yer almaktayız.

Parkeler yüzer veya yapıştırma sistem olarak 2 şekilde döşenir. Yüzer sistemde parkeler birbirlerine yapıştırılır veya kliklenir. Yapıştırma sistemde ayrıca yere tutkal ile yapıştırılır. Esnekliği hissetmeme ve akustik açıdan yapıştırma daha başarılıdır.

Lamine parke çeşitleri oldukça fazladır. İstediğiniz çeşitlere ve modele göre fiyatlandırma yapılacaktır. Ayrıca döşemenin yapılacağı alana ve güncel kur farkında göre fiyatlar sürekli değişir. Anlık fiyatlarla ilgili bilgi sahibi olmak için bizi arayabilir veya sizi aramamız için bir form bırakabilirsiniz.