fbpx

En Çok Satan Laminat Parke Ürünleri Billa'da!

Satış Uzmanlarımıza Danışın

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.

Laminat Parke Markalarımız

Laminat parke; talaş kırpıntı gibi ağaç sektöründe kullanılmakta olan yan ürünlerin, özel bir şekilde yüksek ısılı işlemlerin uygulanması ve birleştirilmesi neticesinde oluşur. Laminat parkenin orta bölgesinde bulunmakta olan HDF, yüksek dayanımlı ağaç lifler olarak tabir edilebilir.

HDF’nin oluşmasının arkasından bu yapının üst kısmı yüksek kalitedeki koruma bölgesi ve ayrıca dekor kağıdı ile kapatılmaktadır. Bu işlemiler yapılması ile imalat tamamlanmış olur.

HDF dediğimiz orta tabakanın üzeri ve tabakası kaplanarak laminat parkenin imalatı tamamlanmaktadır. Firmamız uzun yıllardan beri oluşturmuş olduğu deneyimli kadrosu ile piyasadaki en iyi laminat parke üretimini yapmaktadır. Sizler için en uygun şartlarda satışını yapmakta ve tüm monte işlemlerini tamamlamaktadır. Türkiye’nin her tarafına hizmet sağlanmaktadır.

1 – Click li olma özelliği sayesinde tutkalsız döşenebilir.

2 – Sökülerek tekrar kullanılabilir.

3 – 8 mm Kalınlıkta Laminat Parke Su ile silinmeye dayanıklıdır. 

4 –Laminat parkeler de E1 Standardı mevcuttur 

5- (Kanserojen madde içermezler) Sigara ateşine dayanıklılık gösterir.

6 – Renkleri güneşte solmaz. Leke tutmaz, hijyeniktir ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Laminat parkenin birçok çeşidi bulunmaktadır. Çeşitler kalite olarak ayrıldığı gibi aynı zamanda kullanım alanlarına göre de farklılık göstermektedir. Parkeler kodlar yardımı ile tanınmaktadır. Hangi alanda kullanılmakta olduğunu göstermekte olan bir takım kodlar bulunmaktadır. Kodlar iki haneli olarak kullanılmaktadır. Rakamların büyük veya küçük olması bazı anlamlar içermektedir. Numaranın büyük olması parkenin daha dayanıklı olduğu anlamına gelir. Bu sebeple insan trafiğinin ve aşınmanın fazla olduğu bölgelerde kullanılabilmektedir. Piyasada en fazla rağbet görmekte olan numara ve model ise 31 plus olarak bilinmekte olan modeldir. Son derece dayanıklıdır.

Laminat Parke Renkleri

Gri Parke
Açık Meşe Parke Rengi
Gümüş Meşe Parke Rengi
Vintage Eskitme Parke Renkleri
Beyaz Parke
Meşe Rengi Parke
Akçaağaç Parke Rengi
Ceviz Rengi Parke

Yukarıdaki renkler piyasada en fazla ilgi görmekte olan renkler arasında gösterilmektedir. Bu renklerin dışında koyu ton içerisinde de renkler bulunmaktadır. Kullanım alanına uygun olacak şekilde müşterilerimiz tercihte bulunabilir.

Laminat Parke Modelleri

Laminat parke modelleri arasına her geçen sene birçok model eklenmektedir. En fazla tercih edilmekte olan modeller ise şu şekildedir;

21 Sınıf (AC-1):Yatak odası
22 Sınıf (AC-2):Oturma odası
23 Sınıf (AC-3):Hol ve girişlerde
31 Sınıf (AC-3):Ofis gibi mekanlarda
32 Sınıf (AC-4):Mağaza ve showroom
33 Sınıf (AC-5): okul, dershane, hastane gibi yerlerde kullanılabilir modeller bulunmaktadır.

Laminat Parke Ölçüleri

Parke ölçüleri metre kare cinsinden hesaplanarak alınmaktadır. Bu hesaplamanın arkasından edilecek firenin de eklenmesi ile hesaplama tamamlanır. 100 metre kare gibi bir alanın döşenmesi durumunda %5 fire bulunmaktadır. Bu fire ile birlikte kullanılması gereken parke 105 metre kare olacaktır. Bu hesaplama kullanım alanın boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanının çeşitli noktalarındaki kullanım sebebiyle bu fark oluşur.

Laminat Parke Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Laminat parke fiyatları istenilen özelliklere göre değişiklik gösterir. Numarası küçük olan parkelerin dayanıklılığının düşük olması sebebiyle daha makul fiyatlara satın alınması mümkündür. Numaranın büyümesi ile birlikte istenilen fiyat yükselecektir. En ucuz laminat parke fiyatları sitemizde sizlere sunulmaktadır. Taleplerinizi karşılayacak ürünlerin piyasa koşullarında en uygun hali ile sitemizde satışı yapılmaktadır.

Fiyatlara etki eden bir diğer husus ise kaplama yapılacak olan alanın genişliğidir. Büyük alanlara metrekare fiyatı daha uygun koşullarda yapılabilmektedir. Küçük alanlarda metrekare fiyatı daha yüksek olabilir. Ayrıca alanda oluşacak işçilik de hesaplamaya katılmaktadır. Bu unsurların bir araya gelmesi ile birlikte net fiyat ortaya çıkacaktır.

Parkenin döşenmesi için yapılacak en uygun şey uzmanlardan yardım almaktır. Ayrıca müşteriler kendileri de bu işlemi yapabilmesi mümkündür. Ortamın temiz tutulması ve altlık kullanılması bu işlemin en önemli detaylarıdır. Substratın şeritlere dik bir şekilde uygulanması noktasına da dikkat edilmesi ile başarılı bir şekilde döşeme işlemi yapılır.
Laminat parkenin temizliği hassas bir konudur. Özellikle bu zeminlere uygun ürünlerin alınması ile birlikte temizlik yapılabilir. Zemin yanlış ürünlerin kullanılması ile zamanla aşınabilir. Bunu önlemek maksadıyla doğru ürünler kullanılır.
Laminat parke ile ilgili sadece İstanbul ili içerisinde değil Türkiye’de tüm şehirlerde aktif olarak hizmet sağlamaktayız. Kalite ürünlerimiz ile birlikte Türkiye’de kullanılmakta olan en iyi markaları bünyemizde bulundurduğumuz gibi ayrıca fiyat noktasında da müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktayız. Türkiye genelinde yüzlerce prestijli projede en iyi markalarımız ve ürünlerimiz ile yer almaktayız.
Parkelerin araları genel olarak dolgu macunu diye bilinen malzemenin kullanılması ile yapılmaktadır. İşlemin tamamlanması ile birlikte bir süre kuruması beklenir. Kurumanın tamamlanması ile birlikte zımpara yapılır.
Parkenin parlatılması işleminin öncelikle ser olarak yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca parkeleri aşındırmayacak özel ürünlerin kullanılması ile birlikte gerçek sonuç alınabilir. Bu zemine uygun olmayan bir temizlik ürünün kullanılması parkelere ciddi bir zarar verir. Belirli periyotlarda bu işlemin yapılması gerekmektedir. Çok sık uygulanmamalıdır.
  • İlk olarak odanın toplanması gerekmektedir.
  • Süpürgelik olarak bilinen kısım kaldırılmalıdır.
  • Süpürgelik alanında bulunmakta olan çivilerin çıkarılması gerekmektedir.
  • Tahtaların çıkarılması gerekmektedir. Böylelikle çıkarma işlemi tamamlanır.