fbpx

Lamine Parke Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Lamine parke alırken dikkat edilen unsurlardan biri de ölçüleri olmaktadır. Kalite kalite ayrılan lamine parkelerin ölçüleri değişkenlik gösterse de ortalama bir ölçü bilgisi mevcuttur.

Lamine parkelerin ölçüleri;

3 katlı lamine parkelerde üst katmanın kalınlığı 3.5mm, orta katmanın katmanın kalınlığı 8.5mm, alt katmanın kalınlığı ise 2.00mm. Toplam levha kalınlığı ise 14mm’dir. Bu parkelerde genişlik 120-2200mm arası iken, boyu 800-2400mm arasıdır.

Kontraplaklı lamine parkelerde üst katmanın kalınlığı 3.5-5.5mm arası değişmektedir. Toplam kalınlık ise 12-15-17mm civarıdır. Bu parke türünde genişlik 195mm ve üzeri, boy ise 1100 mm ve üzeridir.

Macar lamine parkelerde üst katmanın kalınlığı 3.5mm, toplam kalınlık 11-14mm’dir. Bu parke türünde genişlik 90-125mm arası değişmekte olup boy oranı ise 550mm’dir.

Yazıda verilen sayılar kesin değildir. En doğru ölçüler için +90 212 670 2684 ve/veya +90 530 560 9437 numaralı telefonları arayarak veya info@billa.com.tr adresinden ulaşım sağlayarak bilgi alabilirsiniz.

Lamine Parke Kalınlığı Nasıl Olmalıdır?

Lamine parke seçimi yaparken levhada kullanılan malzemenin kalitesi, levhaların birbirlerini kilitleme sistemleri, lamine parke levhasının büyüklüğü, parkenin dayanıklılığı ve parke levhasının kalınlığı göz önünde tutulmalıdır. Ekstra olarak lamine parkenin kalitesini test etmek istiyorsanız https://billa.com.tr/lamine-parke-nasil-anlasilir bağlantısında yer alan yazımızı okuyarak bilgi alabilir daha sonra lamine parkenin testini yapabilirsiniz.

Lamine parkelerde toplam kalınlık 12-20mm, en üst katmandaki kalınlık 3-6mm olarak kabul edilmektedir. Daha ucuz ve kalitesiz olan lamine parkeleri tercih etmeniz durumunda kullanım süreniz oldukça kısa olacaktır, zira üst katmanı zaman ile aşınan ve yok olan kalitesiz lamine parkeler uzun vadede hiçbir işe yaramayacaktır.

Parkenin dayanıklı olması için kalınlığı çok önemlidir. Zeminin güncel durumu, ısı yalıtımı olup olmadığı, ortamın kullanım amacı ve sıklığına göre değişik lamine parke kalınlıkları tercih edilebilmektedir.

Lamine Parkelerde metrekare fiyatı ne kadardır?

Lamine parkelerin montajı diğer parkelerin montajların göre daha kolaydır. Kullanım kolaylığı, duruşu ve göze gelişi, yüzey kalitesi, risk durumu gibi seçenekler göz önünde tutulduğu zaman fiyat Lamine parkelerin metrekare fiyatları, parkenin çeşidine göre değişmektedir. +90 212 670 2684 ve/veya +90 530 560 9437 numaralı telefonları arayarak veya info@billa.com.tr adresine mail atarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Kategoriler

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz