fbpx

Bjelin Parke Kalitesi İle Lamine Parke

Satış Uzmanlarımıza Danışın

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.

Bjelin Flooring Parke

Sektörde uzun yıllar bulunmanın verdiği tecrübe ve Bjelin Flooring marka parkenin verdiği kaliteli malzeme kullanımı sayesinde müşterilerimizin sağlığı ve konforunu düşünerek en güzel ürünleri sunmayı hedefliyoruz. Bjelin parke ürünlerimizde modern ve özgün ürünler kullanmaya oldukça özen göstererek yaşam alanlarınızın en güzel şekilde dizayn edilmesine yardımcı oluyoruz.

İstanbul ve Tüm Türkiye’ye Bjelin Parke Hizmeti

Bjelin parke ile ilgili sadece İstanbul ili içerisinde değil Türkiye’de tüm şehirlerde aktif olarak hizmet sağlamaktayız. Kalite ürünlerimiz ile birlikte Türkiye’de kullanılmakta olan en iyi markaları bünyemizde bulundurduğumuz gibi ayrıca fiyat noktasında da müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktayız. Türkiye genelinde yüzlerce prestijli projede en iyi markalarımız ve ürünlerimiz ile yer almaktayız.

Bjelin Parke Kalitesinde Sorun Yaşar Mıyım?

Bjelin parke olarak tecrübe ve kaliteyi harmanlayıp siz değerli müşterilerimize hitap edecek seviyedeki birbirinden farklı parke modellerini ve renklerini sunuyor evlerinizi, iş yerlerinizi ve diğer bütün alanlarınıza yeni bir hayat verecek dokunuş yapmanızı sağlıyoruz.

Yaşam alanlarınıza farklı bir soluk getirecek olan bütün parke modellerini inceleyebilmek için www.billa.com.tr adresini ziyaret edebilir parke hakkında detaylı bilgi edinmenin yanı sıra modern, dekoratif ve birbirinden farklı parke çeşitleri arasından sizlere en uygun olanını tercih ederek kaliteli kullanımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bjelin Parke Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Parke dekorasyonun büyük bir parçası olarak hayatımıza girmiştir. Sağladığı en büyük faydalar ısı tasarrufu ve sağlık açısından uygunluğudur. Uzun yıllar kullanımı mümkün olan bu malzeme sayesinde yaşam alanlarınızda hem sağlıklı hem de farklı renk ve modeller sayesinde dekoratif görüntüler de elde edebilirsiniz.

Gürgen, meşe ve kayın kerestelerinin makineler kullanılarak işlenmesi sayesinde elde edilen döşeme ve kaplama malzemesi olan parkeler yer döşemelerinde, yerden ısıtmalı olan zeminlerde tercih etmek için en ideal kaplama ürünleridir. Hem yere yapıştırma yöntemi kullanılarak hem de lamine biçimdeki uygulamalar parke için mümkün olmaktadır.

Lamine parke Bjelin parke gibi markalar sayesinde modern teknolojiler kullanılarak kullanılacak olan ağacın uzun yıllar dayanıklı şekilde ve bozulmadan kalmasını sağlayarak farklı ağaç türleri kullanılarak üretilen parke türüdür. Lamine parke yapıştırma kelimesinden gelmektedir ve birbirine yapışan katmanları ifade eder.

Parkeler evinizi dekore ederken önem vermeniz gereken en önemli parçalardan biridir. Evinizde kullanacağınız mobilyalar, perdeler ve renklerle uyumunu sağladığınız zaman alanların daha ferah ve samimi görünmesini sağlayabilirsiniz. Seçeceğiniz parke türüyle de eğer zemin yalıtımı da istiyorsanız Bjelin parke modellerini ve seçeneklerini mutlaka incelemelisiniz. Peki parke seçerken nelere dikkat etmeliyim diyorsanız sıralayacağımız bu noktalara özellikle dikkat etmelisiniz.

Renk ve model seçimi oldukça önemlidir ve ana kriterler içinde yer almalıdır. Fakat modeller içerisinde beğendiğiniz renk ve çeşitlerin kalitesine ve yüzey dayanıklılığını da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Yani sadece rengi ve modeli için seçeceğiniz parkenin kalitesini asla göz ardı etmemelisiniz.
Renk seçimi yaparken kullanacağınız alan veyahut odanın içerisindeki mobilyalar ve perdeler ile oluşturacağı uyum ve geçişleri göz önünde bulundurarak parke seçimi yapmalısınız. Yakalayacağınız renk geçişleri ve uyumları alanlarınızın daha dekoratif görünmesini sağlayacaktır.
Eğer parke kullanacağınız alandaki mobilyalar veyahut duvar boyası, kâğıdı yoğun desenli ise parkenizde daha açık tonlar ve sade geçişler tercih etmeniz alanlarınızı daha geniş göstermenizi ve oluşacak kasvetli görüntüyü önlemenizi sağlar.
Bütün bu önemli noktaların yanı sıra tercih edeceğiniz parkenin marka ve kalitesine özen göstermeniz parkenizin uzun ömürlü ve daha modern olmasını sağlayacaktır. Bjelin parke ürünlerine göz atarak siz de yaşam alanlarınızda, ofislerde, iş yerlerinde vb. her türlü alanda ihtiyacınız olan kaliteli ve çeşitli parke kategorisinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Mimari ve dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından olan parkeleri uzun süreli ve düzgün bir şekilde kullanabilmek için belirli aralıklarla gereken temizliklerinin yapılması önemlidir. Parkeniz ne kadar kaliteli ve dayanıklı olursa olsun eğer yanlış kimyasal ürün ve temizlik malzemeleri kullanırsanız parkelerinize zarar verebilirsiniz. Bu yüzden parkelerinizin temizlik ve bakımını yaparken bazı önemli hususlara dikkat etmelisiniz. Bu hususlar;

  • Lamine parkelerinizin temizliğini yapmak için günlük olarak kuru bir paspas yardımı ile veyahut elektrik süpürgesi ile gerekli temizliği yapabilirsiniz.
  • Daha detaylı ve yoğun bir temizlik gerekiyor ise elektrik süpürgesi işleminin ardından nemli bir bez yardımı ile temizliği sağlayabilirsiniz. (Paspas yerine bez kullanmanızı tavsiye ederiz çünkü paspas parkeler üzerinde fazla su kalmasına neden olabilir.)
  • Temizlik yaparken kullandığınız ürünler içerisinde amonyak bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Mobilyalarınızın ve ağır eşyaların (dolap, gümüşlük, konsol, tv ünitesi) ayaklarının altına keçe uygulaması yaparak parkelerinizin çizilmesini önleyebilirsiniz veyahut koruyucu matlardan yardım alabilirsiniz. Bu eşyaları mümkün olduğunca sürüklemeden hareket ettirmelisiniz.
  • Parkenizin üzerine dökülen su veyahut herhangi bir sıvının uzun süre zeminde kalmasına izin vermeden bez yardımıyla kurulamalısınız. Aksi taktirde parkeniz üzerinde istemeyeceğiniz deformasyonlara yol açabilir.
  • Genel olarak tercih edeceğiniz temizlik malzemelerinin parke için özel üretilen ürünler olmasına özen gösterirseniz parkelerinizin temizliğinin hem sağlıklı hem de zarar görmeden yapılmasını sağlamış olursunuz.

Parkelerin farklı alanlarda farklı ihtiyaçlar için kullanımlarına göre birden fazla türü bulunmaktadır bu türleri sıralayacak olursak;

Laminat Parke: Yüzeyinde bulunan koruyucu tabaka sayesinde uzun süreli ve yoğun olarak kullanılan zeminler için oldukça uygundur. Diğer parke çeşitlerine göre montajı kolaydır ve oldukça hızlıdır.

Lamine Parke: Büyüyen, gelişen ve değişen dünya düzeni içerisinde yeteri derecede bitki ve ağaç dikimi yapılmamaktadır. Artan insan nüfusu ile de artan şehirleşme ve doğal alanların azalmasından ötürü her geçen günde ağaçları daha da değerli kılmaktadır. Bu noktada lamine parke ağaçların fazla kullanımını bir parça da olsa azaltmıştır. Lamine parke rutubete de oldukça dayanıklıdır ve montajı da kolaylıkla yapılmaktadır.

Lamine parke doğaldır ve sağlık açısından oldukça uygun bir parke türüdür. Bunun yanı sıra kullanıma hazır vaziyette olması sebebiyle uygulaması oldukça kolay ve pratiktir. Diğer parkelerin aksine lamine parkelerde kabarma veya şişme gibi sorunlar meydana gelmez. Lamine parkenin tamiratı oldukça kolaydır. Eğer parkenizle ilgili bir hasar veya herhangi başka bir problem meydana gelirse sadece o bölge çıkarılıp yenilenerek kolayca onarımı sağlanır.

Yerden ısıtma kullanılan zeminler üzerinde hem yapıştırma olan masif parke hem de lamine parkeleri kullanmak mümkündür. Ancak parkelerin uygulama öncesi ve sonrası zaman diliminde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Ahşap parkeler yerden ısıtmalı zemin bulunan mekanlar için en uygun parke türleri arasında yer almaktadırlar. Yerden ısıtma kullanılan zeminlerde bu alanlardan geçen boruların ulaşacağı sıcaklıklar doğru şekilde tespit edilerek uygun malzeme seçilmeli ve uygulama gerçekleştirilmelidir. Dikkatli olunması gereken konuların başında gelen serpantinler ve şap tabakasının yüzeyi arasındaki bulunması gereken en az 3 cm’lik kalınlık gelmektedir. Bu mesafe ve kalınlık altındaki şap yerden ısıtma sistemi olsun veyahut olmasın sağlıklı bir sonuç vermeyecektir. Şap uygulanıp kuruduktan sonra parkeyi uygulama aşamasına geçmeden önce yerden ısıtma sistemini aktif hale getirmekte büyük yarar vardır. Bu sayede şap tamamen kurur ve şap yüzeyinde oluşabilecek olan büyük çatlamalar da rahatlıkla tespit edilir.

Bjelin parke olarak tecrübe ve kaliteyi harmanlayıp siz değerli müşterilerimize hitap edecek seviyedeki birbirinden farklı parke modellerini ve renklerini sunuyor evlerinizi, iş yerlerinizi ve diğer bütün alanlarınıza yeni bir hayat verecek dokunuş yapmanızı sağlıyoruz.

Yaşam alanlarınıza farklı bir soluk getirecek olan bütün parke modellerini inceleyebilmek için www.billa.com.tr adresini ziyaret edebilir parke hakkında detaylı bilgi edinmenin yanı sıra modern, dekoratif ve birbirinden farklı parke çeşitleri arasından sizlere en uygun olanını tercih ederek kaliteli kullanımın keyfini çıkarabilirsiniz.