fbpx

En Çok Satan Harmony Floor Parke Modelleri Billa'da!

Satış Uzmanlarımıza Danışın

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için iletişim bilgilerinizi bırakın, size ulaşalım.

Harmony Floor Parke Serilerimiz

Günümüzde hem şıklığı hem de pratik kullanımı ile her alanda kullandığımız parke nedir? Buyrun birlikte parkenin hikâyesini daha yakından inceleyelim: Parke meşe, gürgen ve kayın kerestelerinin makine aracılığı ile işlenmesi sonucu elde edilen uzun ve dar döşeme, kaplama gerecidir.  Evimiz de, iş yerimiz de dekorasyonun ilk adımlarından birisidir parke seçimi. Seçtiğiniz parke odanızın aydınlığından tutun ki, aile bütçenizi etkileyecek kadar önemlidir. Doğru parke seçimi sayesinde soğuk kış aylarında ki yakıt miktarını minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Harmony Floor laminat parke seçenekleri ile tüm bir sorunlarla uğraşmadan profesyonel laminat parkeye kavuşabilirsiniz. Harmony Floor parke mavi Melek ödüllü bir parkedir. Bu ödül Mavi Melek (blue angel) formaldehit kimyasalın bulunmadığı içerisinde kimyasal madde kullanılmayan Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış parke olduğunu gösteren bir amblemdir. Laminat parke ürünleri arasında çok az laminat parke çeşidinin sahip olduğu bu ödül, kalite çıtasını yüksek tutan markalara layık görülmüştür.

İstanbul ve Tüm Türkiye’ye Harmony Floor Parke Hizmeti

Harmony Floor parke ile ilgili sadece İstanbul ili içerisinde değil Türkiye’de tüm şehirlerde aktif olarak hizmet sağlamaktayız. Kalite ürünlerimiz ile birlikte Türkiye’de kullanılmakta olan en iyi markaları bünyemizde bulundurduğumuz gibi ayrıca fiyat noktasında da müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktayız. Türkiye genelinde yüzlerce prestijli projede en iyi markalarımız ve ürünlerimiz ile yer almaktayız.

Harmony Floor Parke Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Parkelerin şiştiğine, zeminden ayrıldığına hepimiz birçok kez duymuş ya da şahit olmuşuzdur. Peki bunun sebebi nedir? Yanlış parke seçimi mi, yoksa yanlış parke bakımı mı?

Parkelerinizi uzun yıllar deforme olmadan kullanmak için bakım gerektirir. Aşırı yoğun temizlik malzemeleri parkenizin yıpranmasına neden olur, aşırı alkollü ürün kullanımı zaman içerisinde parkenizin renklerinde solma ve deforme olmasına sebebiyet verir. Parkenizi çok ıslak bez ile sildiğinizde ve dökülen sıvıları anında temizlemediğiniz de parkenizde zaman içerisinde şişlikler olduğunu göreceksiniz. Evinizde ki nem oranı yüksek ise yine parkelerinizde şişlikler olma ihtimali yüksektir. Bu gibi olumsuz olaylar yaşamamak için parkenizi seçerken suya dayanıklı parkeler tercih etmeniz önemlidir. Temizlik yaparken kullandığınız materyal de yine parkenizin ömrü için önemli bir etkendir. Kullandığınız sert uçlu temizlik gereçleri parkenizin katmanlarını inceltip, çizerek parkenizin ömrünü kısaltacaktır, bu gibi durumlara sebebiyet vermemek için yumuşak uçlu temizlik materyalleri tercih edilmelidir.

Peki, bunların hepsi dikkat ettiğiniz halde parkenizin yerinden ayrıldığını ve şiştiğini görüyorsanız sorun nedir?

Parke montajlamak göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Parkenizin altında kalan sıcak su boruları, zeminde bulunan bozukluklar, parke altında daha öncesinde bulunan fayans gibi bütün etkenler montaj yapılırken göz önünde bulundurulmalıdır. Yanlış kişiler tarafından montajlanan parkeler zaman içerisinde olumsuz sonuçlara neden olacaktır. Bu gibi olumsuzluklar yaşamamak için parke montajını güvenilir, profesyonel kişiler tarafından yaptırmalısınız.

Parke döşemenin birçok püf noktası vardır. Parke döşenecek zemin önemlidir. Zeminin pürüzsüz ve temiz olması, ses yalıtım sisteminin zemine yerleştirilmesi ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen döşeme işlemi ile mükemmel bir laminat parke görünümü elde edebilirsiniz.

Parkenizi döşerken mutlaka tüm kenarlardan ortalama 10 mm genişleme payı bırakmanız gerekmektedir. Bu uygulama zaman içinde nem sebebiyle genişleme yapacak parkelerinizin düzeninin bozulmasını engeller. Parkelerinizi düzgün bir sırayla, boşluk kalmadan döşemek istiyorsanız yapacağınız işlem; oda uzunluğunuzdan esneme pay miktarını çıkarmak ve sonucu parke adet sayısına bölme işlemidir.

Böylece çıkan sonuca göre başlangıç anında veya son kısımda parkeyi ne kadar kesmeniz gerektiğini bulabilirsiniz. Döşeme işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise parkelerin birbirine tam oturup oturmadığıdır. Birbirine tam oturmayan parkeler zaman içerisinde zeminden ayrılacaktır. Harmony Floor parkeleri, uzman ellerde monte edildiğinde bu sorunlarla uğraşmanıza gerek kalmadan konforu evinize taşımanıza yardım eder.