fbpx

Eşyalı Eve Parke Nasıl Döşenir ?

Parke döşeme işlemleri diğer zemin kaplama işlemlerine göre pek çok noktada kolaylıklar sağlamaktadır. Bununla birlikte laminant parke kullanımı bakımından da birçok avantajı bulunduğu belirtilmelidir. Özellikle sağlam ve dayanıklı yapıları sebebiyle bu zemin kaplama ürünlerinin uzun yıllar korunabilmesi ve deforme edilmeden kullanılabilmesi mümkündür. Evlerde zemin kaplamalarının değiştirilmesi durumunda ise eşyalı eve parke nasıl döşenir? gibi soruların ortaya çıkması son derece olasıdır.

Eşyalı eve parke döşeme konusunda dikkat edilmesi gereken bazı özel noktalar bulunur ve özellikle estetik bakımından son derece kreatif sonuçların elde edilebilmesi adına parkelere yönelim gösterilmesi önemli bir dekoratif fayda sağlayacaktır. Bu noktada parke tercihinde bulunurken ev eşyalarına en uyumlu renk ve modellerin tercih edilmesine yeterli düzeyde önem gösterilmesi tavsiye edilir.

Ev ortamında zemin kaplama değişikliğine gidiliyorsa ve zemin kaplama adına parke tercih edildiyse eşyalı evde parke döşeme işlemleri için yaşanabilecek olası aksaklıklar gözetilerek mobilyaların ve eşyaların en etkili şekilde korunması gerekmektedir. Bu noktada odalar arasında döşeme işlemleri yapılırken eşyaların sağlıklı bir şekilde yer değiştirmesi tavsiye edilebilir. Yer değiştirme işlemlerinde eşyaların zarar görmemesine yeterli düzeyde dikkat edilmelidir.

Parke Döşeme Nasıl Yapılır öğrenmek için tıklayın

Parke döşeme işlemi belirtilmiş olduğu gibi sanıldığının aksine son derece kolaylıklar içerir. Dolayısıyla hızlı bir şekilde zemin kaplamanın yapılabilmesine imkan tanıyan parkeler; tırnak ya da oyuk adı verilen özel bir yöntemle birbirine bağlanır.

Bu yöntem sıradan tutkal ve çivi ile yapılan zemin kaplama yöntemlerine göre çok daha sağlıklıdır ve yüzen zemin şeklinde adlandırılır. Lego’ya benzetilmesi mümkün olan bu yöntem aracılığıyla tüm parke döşeme işlemi kısa sürede tamamlanabilir.

Eşyalı Evde Parke Döşeme

Anlaşılacağı üzere zemin döşemesi kapsamında parke tercih edilmişse yapım aşamasında ciddi kolaylıklar elde edilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla eşyalı evde parke döşeme işlemleri sırasında özen gösterilmesi gereken temel durum diğer mobilya ve eşyaların nasıl muhafaza edileceğidir. Ev ortamında bulunan eşyaların etkili bir şekilde muhafaza edilebilmesi mümkün olursa zemin kaplama konusunda parkenin tercih edilmesi yapım işlemleri bakımından zorlayıcı olmayacaktır.

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz