Parke Gıcırtısı Nasıl Geçer? - Billa Orman Ürünleri

Parke Gıcırtısı Nasıl Geçer?

Parke Gıcırtısı Nasıl Geçer?

Parke gıcırtıs nasıl geçer? her zaman yeni parke taktıran kişilerin merak etitği konudur. Evlerine yeni parke döşettiren kişilerin bu parkelere alışması biraz zaman almaktadır. Parkeler yeni olduğu için yürüme esnasında bazı gıcırdama ve sesler çıkarmaktadır. Bu durum doğal olarak hane sahiplerini rahatsız etmektedir. Kişiler parke gıcırtısını geçirmek için değişik yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerin bazıları başarılı olsa bile, bazıları maalesef sonuçsuz kalmıştır. Bu yüzden parke gıcırtı sesinin nasıl önleneceğini sizlere detaylı olarak yazacağız ve siz de sinir bozucu bu sesten kurtulmuş olacaksınız. Yeni parkelerinizi daha sesiz bir şekilde kullanacaksınız.

Parke Gıcırtısı Giderme Yöntemleri

Parke gıcırtısının vermiş olduğu ses aynı kapı gıcırtısı gibi sinir bozucudur ve hane sahipleri bu sesin bir an önce nasıl giderilmesi konusunda bilgi almak istemektedirler. Sizler eğer parke gıcırtısı sesi ile karşılaştığı iseniz evinizde yapacağınız kolay işlemler ile bu gıcırtıyı önleyebilirsiniz. Parke gıcırtısı giderme yöntemleri oldukça basittir ve her kişinin evinde kolaylıkla yapacağı işlemdir. Yapmanız gereken ise gıcırtının geçmesi için kullanacağınız bazı ürünlerin elinizde olmasıdır.

Parke gıcırtı giderme yöntemlerini şu şekilde yazabiliriz.

1 – Özellikle evlerde sık bir şekilde kullanılan laminant parkeler gıcırtı yapmaktadır. Böyle bir parkenin gıcırtı yapması durumunda ise en basit yöntem bebek pudrası kullanmanız olacaktır.

2 – Parkenizin neresinin gıcırdadığını tespit ettikten sonra, parke bağlantısının olduğu yere bol miktarda bebek pudrası dökmeniz, sinir bozucu gıcırtının gitmesini sağlayacaktır.

3 – Burada önemli olan ise, pudranın bağlantı eklerinin aralarına gitmesini sağlamanız olacaktır. Aksi halde gıcırtıdan kurtulmuş olamazsınız.

Bu işlemi doğru bir şekilde yapmanız takdirde ise, kendi gözünüz ile göreceksiniz ki parke gıcırdı sesi hem çok azalacak ve zamanla kaybolacaktır. Siz de parkelerinizin üzerinden ses olmadan yürüyebilecek ve çocuklarınız oyunlar oynayabilecektir. Bu yöntem oldukça ucuz bir yöntemdir ve her kişinin bilmesi gereken elzem bir durumdur.

Parke Gıcırtısı Nedenleri

İster yeni olarak evinize taktığınız parkeler olsun, isterseniz de eski parkeleriniz olsun zamanla, bazı gıcırdama sesleri çıkarmaktadır. Bu durum ise değişik nedenler ile olmaktadır. Net olarak neden kaynaklandığı anlaşılmasa da, parke gıcırtısı nedenleri bir kaç tane sebep üzerinde olmakta ve bu sebepler ise parkenizin gıcırdama yapmasını sağlamaktadır.

Parke gıcırdamasının nedenlerini işe şu şekilde sayabiliriz.

1 – Uzun zamandır kullanmış olduğunuz laminant parkeleriniz zamanla esneme yapacağı için, bu durum parkelerinizin gıcırdamasına sebebiyet verecektir.

2 – Parkenizin alt zemininin pürüzsüz olması son derece önemlidir. Eğer parke döşemesi yaparken zemin şapının kalitesiz olarak yapılması, gıcırdamaya davetiye çıkarmaktadır. Bu yüzden zemin şapının iyi olmasına dikkat edilmelidir.

3 – Hatalı parke yapıştırma yapılması ise, gıcırtı sesinin çıkmasına neden olacaktır.

4 – Parkelerin bağlantı yerlerinin kaynak yapılırken hatalı yapılması ve arada boşluk olması, aynı şekilde parke gıcırtısına neden olmaktadır.

Bunların dışında ise parkelerinizin kuru kalması, rutubet karşısında bulunması, kalitesiz bir malzeme olması da, aynı şekilde parke gıcırtı nedenleri arasında yer almaktadır. Bu sorunlara bağlı parke gıcırtısını ile, işinin ehli ve deneyimli ustalardan yardım alarak yapabilirsiniz.

Parke Ses Neden Çıkartır ?

Evinizde kullandığınız parkeleriniz zamanla gıcırtı yaptığı gibi, bu daha ileri boyutlara giderek kötü sesler çıkarmaktadır. Parke ses neden çıkartır? sorusuna ise birkaç sebep dolayısı ile bu sesin çıkacağını söyleyebiliriz. Bunlaın birincisi ise kesinlikle kalitesiz bir parke kullanıyorsanız, bu sizlere olumsuz sesler olarak geri dönecektir. Aynı şekilde bağlantı yerlerinin birbiri ile doğru şekilde yapılmaması da parkenizden ses ve gıcırtının gelmesine neden olacaktır.

Leave a Reply