fbpx

Parke Dolgusu Nasıl Yapılır?

Zeminler için parkeler her ne kadar şıklık konusunda önemli bir avantaj sağlıyor olsa da bazı durumlarda kısmi zorluklar da içerebilmektedir. Bu kullanım zorluklarının ise bazı özel yöntemler ile giderilmesi ve parkelerin temiz olması benzersiz bir görünüm elde etmelerini sağlamak mümkündür. Parke dolgusu adı verilen yöntemler bu kapsamda özellikle arası açılan parkelerin en dekoratif şekilde doldurulabilmesini sağlar.

Yaşam alanlarının genel görünümünün kusursuz bir mahiyete sahip olabilmesi adına zemin kaplamaları kritik bir öneme sahiptir. Dolayısıyla zemin ile ortam arasında uyumlu bir görünümün sağlanarak dekoratif şıklığın tamamlanabilmesi adına parkelerin kusursuz bir özelliğe sahip olması gerekir. Bazı durumlarda açılan ve çeşitli boşluklar oluşan parkelerin düzeltilebilmesi adına yapılan dolgu işlemleri arasında bulunan parke dolgusu nasıl yapılır? Dolgu işlemleri sonrasında herhangi bir sorun yaşanır mı?

Parke Dolgusu Yapılıcak alan : 

Dolgu Yapıldıktan sonraki görüntü: 

Parke Dolgusu Nedir?

Özellikle bozuk ve yamuk zeminler üzerine döşenen parkelerin zamanla şişmesi, gerginleşmesi ve aralarının açılması olasıdır. Bu kapsamda doğru yöntemler belirlenerek döşeme işlemleri yapılan parkelerin uygun zeminlerle buluşması halinde herhangi bir sorunun ortaya çıkmasının pek de olası olmadığı belirtilmelidir. Bozuk zeminlerde ortaya çıkan parke aralarının açılması sorununa karşı olarak geliştirilen iki farklı yaklaşım bulunmaktadır.

İlk olarak bozulan parkelerin çıkarılması ve yeniden döşenmesi işlemine başvurulabilir ve bu işlem tahmin edileceği üzere parkelerin yüksek düzeyde deforme olabilmesi ya da zarar görebilmesine sebep olabilir. İkinci yöntem ise parke dolgusu kullanılmasıdır. Parke dolgusu, aralarında boşluk bulunan parkelerin bunun için özel olarak üretilmiş macunlar ile doldurulması ve boşlukların giderilmesine yarayan yöntemdir. Macun ile yapılan parke dolgularının geçici olarak yaşanan aksaklıkları giderdiği gibi kalıcı çözümler üretmediği de belirtilmelidir.

Parka Dolgu macununu nerden alacagım derseniz https://www.hepsiburada.com/ara?q=dolgu+macunu burdaki macunlar dan alabilirsiniz. Eğer ki dolgu uygulanıcak alan geniş ise büyük boy macun almanız tercihimizdir.

Parke Dolgusu İçin Dolgu Macunu

Parke dolgusu için dolgu macunu kullanılarak işlemlerin tamamlanması özellikle hız, kolaylık ve sonuçlar bakımından ciddi avantajların elde edilebilmesini sağlar. Yoğun akışkan bir kıvama sahip olan parke dolgu macunu ile açılan boşlukların etkili bir şekilde kısa sürede doldurulması mümkündür. Basit bir kullanım biçimi bulunan bu macunlara yapı marketler ya da nalburlar aracılığıyla erişilebilir.

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz