fbpx

Evinizin Enerjisini Değiştirecek Ahşap Parke Modelleri

Ahşap Parke Modelleri

Ahşap parke modelleri, bir evin estetik ve işlevsel yönünü doğrudan şekillendirmeye katkı sağlar. Ev sahibi, zemin döşemenin evin tarzını ve ruhunu yansıttığını bilmesi gerekir. Ahşap parkeler, bu açıdan evin enerjisine yenilik katar. Bu nedenle ahşap parkeler zamanla evinizin bir numarası haline gelir. Döşemeler, evin her bir köşesine zariflik ve görsel zenginlik katar. İç mekanların daha iç açıcı olmasını sağlar. Aynı zamanda, odalar arasında uyumlu ve ahenkli bir geçiş olur. Bütün evin genel tasarımı canlanır. Ahşap parkelerin dokusu ve doğallığı alanların kişiselleşmesine yardımcı olur. Evde tamamen özgün bir tarz oluşur.

Bunun dışında, parke modelleri fonksiyonel aşamada da mühim bir katkı sağlar. Dayanıklı ve sağlıklı formu, uzun ömürlü bir döşeme kaplaması sağlar. Bu ahşap döşemelerin bakımı da çok kolaydır. Temizlik hususunda temiz bir ortamın sürdürülmesine yardımcı olur. Ahşap parkeler sadece evinizin zeminine yayılmakla kalmaz. Bunun ötesine çıkar. Evin karakterini değiştirir. Görsellik açısından da estetik bir görünüş sunar. Uzun ömürlü kullanımı ve temizlik kolaylığıyla da kişilerin hayatlarını da kolaylaştırır. Evinizin stilini ve eşsiz görünümünü yansıtabilmek için parkelerin doğru seçilmesi gerekir. Parke ev dekorasyonunuzun mihenk taşlarından birisidir.

En Çok Tercih Edilen Ahşap Parke Modelleri Nelerdir?

İnsanlar evleri için parke seçerken her aşamada dikkatli davranmalıdır. Özellikle ince eleyip sık dokumak gerekir. Biz de Billa Parke olarak bu konuda en çok tercih edilen parke çeşitleri üzerine bir çalışma yaptık. İç mekanlar için sıklıkla tercih edilen parkeler şunlardır:

  1. Lamine Parke: Lamine parke, ahşap parke alternatiflerinden en çok tercih edilenlerden biridir. Özellikle doğallığı ve estetiği yansıtan lamine parke, başlı başına bir tercih nedenidir. Bu parke, farklı renkleri ve desenleri içerir. Renk paletiyle sadeliğin farklı bir izahını yapar. Dayanıklı yüzeyi ve özel üretim teknikleri, uzun ömürlü bir çözüm sunar.
  2. Laminat Parke: Bu parke, dayanıklılığı ve doğallığı harmanlayan bir seçenektir. Ahşap parke çeşitleri arasında yer alır. Laminat parke modelleri, özel işlemelerle tasarlanır. Bunun ötesinde desenleri ve farklı renk opsiyonları ile ön plana çıkar. Zamansız tasarımları ve renk paleti adeta bulunduğu alana bir kimlik kazandırır.
  3. Vinil Parke: Vinil parke ise pratik ve şık bir çözüm sunar. Ev sahipleri tarafından çokça tercih edilir. Ahşap döşeme türleri arasında zarifliğiyle kendini gösteren bu parke türü, suya dayanıklılığı ve yüksek kalitesiyle bilinir. Vinil parke modelleri, formsuz ve özgün tarzıyla mekana modern bir hava katar.
  4. Masif Parke: Masif parke, doğal ahşabın ihtişamını başlı başına taşıyan bir seçenektir. Ayrıca, çok şık da bir görünümü vardır. Doğal ahşap döşemenin özel bir versiyonu olan masif parke, evinizde güzel bir enerjinin ana kaynağı olabilir. Doğal rengi ve sağlıklı yapısıyla kendinizi doğadaymış gibi hissedebilirsiniz.

Ahşap Parke Markaları Hangileridir?

Doğallığıyla Kendine Hayran Bırakan Çamsan Parkelam: Çamsan Parkelam, ahşabın doğallığını yansıtan parke markaları arasında ürünleriyle öne çıkıyor. Modern tasarım anlayışından beslenerek evinizde sıcak bir atmosfere yaratma imkanı oluşturur.

Estetik Parke Markası Harmony Floor Parke: Harmony Floor Parke, estetik ve kaliteli yapısıyla kendini gösterir. Geniş renk skalası ve incelikle işlenmiş dokusu, her eve uygun zemin seçenekleri sunar.

Modern ve Dayanıklı Parador Parke: Parador Parke, modern yaşamın ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde tasarlanır. Bütün mekanlara ferah ve modern bir hava katar. Teknolojik yenilikleri estetikle birleştirir. Adeta yaşam alanlarına taze bir tarzla buluşturuyor.

Şık Bir Tercih Bjelin Parke: Bjelin Parke, çevre dostu ürün yaklaşımıyla dikkatleri çeken bir markadır. Bireylere Sağlıklı bir mekan alanı sunar. Ayrıca Bjelin, modern ve muhteşem şık  tasarımlarıyla da göz kamaştırır. Bunu yaparken de ahşabın doğal güzelliğini korur. Sürdürülebilir ve çevreci bir tutuma da sahiptir.

Bu markaların parke modelleri, ev dekorasyonunuzda hem doğal hem de işlevsel bir değer katar. Bu noktada Billa Parke uygun parke fiyatları sayesinde mekanlara zengin görünüm katar. Siz de yaşam alanlarınıza özel bir kimlik katmak için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz