fbpx

Evcil Hayvan Dostu Zemin Döşeme

Evcil hayvanlarımız adeta ailemizin birer ferdidirler ve nasıl sevdiklerimizin sağlığına dikkat ediyorsak, onların sağlığı da bizler için önemlidir. Dolayısı ile siz de evcil hayvan dostu zemin döşeme nasıl olur diye merak ediyorsanız, yazımıza göz atabilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Zemin Döşeme Nasıl Yapılır?

Evinde parke kullanan çoğu insan, tercihini masif parkeden yana kullanmaktadır. Bunun nedeni masif parkenin organik ve üretilirken daha az kimyasala maruz kalmasıdır. Bu şüphesiz insanlar için daha sağlıklı bir seçimken aynı zamanda evcil dostlarımız için de doğru bir seçim olmaktadır. Ancak evcil hayvan sahiplerini göz önünde bulundurulması gereken birkaç detay vardır. Özellikle uzun tırnaklara sahip olan evcil dostlarımız parkelerin kolayca çizilmesine yol açar. Bunun önüne geçmenin tek yolu yıpranmayı önleyen üretan kaplamadır. Bu sayede zeminin çizilmesi önlenir ve bu da sizin evcil dostunuzla evin içinde rahatça oyun oynayabilmenize olanak sağlar.

Evcil Hayvanlar İçin En İyi Laminat Parke Modeli Hangisidir?

Eğer evinizi evcil dostunuzla paylaşıyorsanız parke seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. En önemli detay ise parke seçimi yaparken çizilme ve darbelere karşı dayanıklı modellere yönelmeniz olacaktır. İşte bu tarz durumlarda laminat parkeler adeta birer kurtarıcı görevi görmektedirler.

Laminat, yoğun trafiği ve aktif bir ailenin günlük kullanımını absorbe eden 4 katmandan oluşur. Zemini petek lekelerinden, solma ve yüzey yanıklarından koruyan, laminat parke zemin oluşturan ve evcil dostlarımız için müthiş bir karışım oluşturan aşınma tabakasıdır. Ayrıca yüzeyi temizlemesi son derece kolaydır ve suya dayanıklıdır. Bununla birlikte, laminatlı bir odaya kilim ya da halı eklemek odanızı daha canlı göstermekle beraber evcil hayvanlarınız için daha konforlu bir hale gelebilir.

Lüks Vinil Döşeme Evcil Hayvanlar İçin İyi Mi?

Tıpkı insanlar gibi, evcil hayvanlar da bazen yaramazlık yapabilir ve eşyalara zarar verebilirler. Yaşanabilecek bu tarz aksiliklerin önüne geçmek için, vinil döşeme mükemmel bir seçim olacaktır. Vinil döşeme sadece darbelere karşı dayanaklılığı değil ayrıca su geçirmez olmasıyla da bilinmektedir. Vinil kaplama üzerinde temizlik yapmak da son derece kolay bir işlemdir. Vinil zemin kaplama dış mekan, bakım kolaylığı sağlayan koruyucu bir üst kaplamaya sahiptir, bu da zeminlerin çizilmelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olmasını ve silinebilir bir temiz yüzeye sahip olmasını sağlar.

Bu yazımızda ‘Evcil Hayvan Dostu Zemin Döşeme‘ konusuna ışık tutan çalışmamızı yaptık. Umarım içeriği faydalı bulmuşsunuzdur. Sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın: https://billa.com.tr/

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz