fbpx

Banyonuz İçin Trende Uygun Ayna Tasarımı Modelleri

Her evin banyosunda yer alan en önemli eşyalardan biri yüz aynalarıdır. Bu sebeple banyo tasarımında da büyük ölçüde etkili olduklarını söyleyebiliriz. Banyonuzun iç dekoruna uygun olarak seçilen en iyi banyo aynası modelleri kişisel zevklerinize göre değişkenlik gösterebilir. Hâl böyle olunca kesinlikle doğru seçimler yapmalı ve seçtiğiniz ayna banyonuzu mükemmel göstermelidir. Bu içeriğimizde sizler için banyonuzda kullanabileceğiniz en iyi ayna tasarımlarını paylaşacağız.

Ledli Ayna Banyonuzu Mükemmel Gösterir

Her geçen gün evde ya da farklı yerlerde kullandığımız eşyaların ışıklı tasarımlardan oluştuğunu görebiliyoruz. Bu sebeple akım tamamıyla ev tasarımına da yansıyarak aynaların ve buna benzer dekorların trend olmasına sebep oldu. Banyonuzda yer alan fayansların renklerine uygun olarak ışıklı bir ayna tasarımı yapabilir, banyonuzu bu şekilde mükemmel hale getirebilirsiniz.

Ayna Çerçevesi Fazlasıyla Önemlidir

Bir aynanın mükemmel görünmesi için gerekli olan tek şey çerçevedir. Tüm bir cam parçasını çerçevesiz olarak banyonuza yerleştiremeyeceğinize göre önceliğinizi ahşap ve silikon malzemelerden oluşan çerçeveleri tercih edebilirsiniz. Bu da doğrudan mükemmel bir banyo tasarımı oluşturmak için size yardımcı olacaktır.

Metal Çerçevelerden Uzak Durun

Her ne kadar geçmişten günümüze ayna tasarımlarında metal çerçeveler kullanılıyor olsa da son zamanların trend ayna tasarımlarında metalden uzaklaşılarak ahşap ve silikondan yapılmış çerçeveler kullanılmaya başlandı. Bunun en önemli sebebi metal çerçevelerin kısa süre içerisinde paslanması ve banyonuza kötü bir görüntü vermesidir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız uzun süre zarar görmeyecek malzemelerden oluşan yeni tasarım çerçeveleri tercih edebilirsiniz.

Özel Tasarıma Yönelin

Bir evin baştan sonra tasarlanmasında öncelikle kişisel tercihlerinize yer vermeniz gerekiyor. Bu evin içerisinde uzun yıllar boyunca siz yaşayacağınız için zorunlu tercihlerden uzak durup banyonuzda bulunan aynanızı evinizi en iyi şekilde yansıtan haliyle tasarlamalısınız. Bu konuda kötü olduğunuzu düşünüyorsanız tasarımla alakalı bilgisi olmayan kişilerin değil iç mimarlar tarafından verilen önerileri dikkate alın.

Bu içeriğimizde sizlerle paylaştığımız dört kritere dikkat ettiğinizde mükemmel ayna çerçevesi tasarımının yanı sıra her baktığınızda içinizi huzurla dolduracak ayna tasarımları oluşturabilirsiniz. En ince ayrıntısına kadar kendi fikirlerinizle tasarladığınız bir malzemenin değeri kat kat daha fazla artacaktır.

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz