fbpx

10 Adımda Lamine Parke Seçimi

Lamine parke, 2 veya 3 kat olarak üretimi yapılan bir parke türüdür. Bu katın en alt bölümünde maliyet değeri düşük olan herhangi bir ağaç ve kontrplak kullanılır. Ağaç türlerinden olan Rubberwood olarak adlandırılan ağaç, botanik ağaç modeli olarak sınıflandırılırken aynı zamanda lamine parkelerde kullanılan en yaygın ağaç çeşitidir. Lamine parke montajı sırasında katmanların en üst kısımlarında bu ağacın direkt olarak kendisi kullanılmaktadır.

Lamine parke ücretleri, diğer parkelere oranla biraz daha fazladır. Bunun sebebi ise maliyet açısından daha yüksek bir üretim teknolojisine sahip olmasıdır. Sizler için 10 adımda lamine parke seçimi için yapmanız gereken aşamaları belirttik.

 Doğru Lamine Parke Seçimi

  1. Lamine parkeler özel üretim olup özel ağaçlardan üretilen ürünlerdir. Lamine Parke satın alırken bunu kanıtlayan sertifikalara sahip olan firmalar seçilmelidir.
  2. Lamine parkeler kullanım açısından uzun ömürlü ve dayanıklı yapılara sahiptir. Bu yüzden uzun yıllar boyunca kullanım açısından oldukça fayda sağlayacaktır.
  3. Lamine parkeler alttan ısıtmalı alanlar başta olmak üzere her türlü alana uyum sağlayabilirler.
  4. Lamine parkeler yüzeyde ve aralarda bakteri ve mikrop barındırmazlar. Bu durum hijyen açısından oldukça önemli bir durumdur.
  5. Çevre dostu olanlar, ilk tercihlerini lamine parkeden yana kullanırlar. Lamine parke katmanının en üst kısmında kullanılan ağaç çeşitlerinin çevre dostu olduğunu söyleyebiliriz.
  6. Kişilere zaman konusunda avantaj sağlar. Kolay montaj ve kullanıma hazır yapısı ile kullanıcı kolaylığı sağlamaktadır. Zaman en önemli hazinedir. Zamandan tasarruf etmek için, montajı kısa sürede yapılan oldukça doğru lamine parke seçimi en doğru seçimdir.
  7. Parke döşemelerinde cila işlemi ve sistre işlemi zaman alabilir. Ama lamine parkelerde çoğu zaman buna gerek duyulmaz.
  8. Yüksek seslerin engellenmesini sağlayarak ses yalıtımlı bir ortam sağlar
  9. Konforludur ve kullanıcı kolaylığı sağlar. Seçimlerinizde buna özen göstermelisiniz.
  10. Montaj esnasında etrafı kirletmez, aşırı toz çıkarmaz.

Lamine Parke Temizliği

Lamine parkenin bakımı ve temizliği kişileri uğraştıracak bir yapıya sahip değildir. Aksine oldukça kullanımı kolaydır. Günlük lamine parke temizliği için sadece kuru paspas veya elektrik süpürgesi kullanılabilirken; büyük temizliklerde ise elektrik süpürgesi ve nemli bir bezle üzerindeki toz ve kirler alınmalıdır. Bu süreçte çok fazla ıslak bez kullanılmaması gerekir. Islak bez leke ve iz kalmasına sebep olur.

Lamine Parke Fiyatları

Lamine parke fiyatları döşenecek alana göre değişiklik göstermektedir. Bu ürünler kalitelerine göre gruplandırma yapılır ve satışa sunulur. Kişilerin tercihine bağlı olarak uygun fiyatlarla lamine parke seçimi yapılmaktadır. Fiyat belirlemesinde lamine parkeler; model, marka, renk, ve kalite bakımından da fiyata etki etmektedir.

 

Billa İçin Ne Dediler?

Bir iç mimar olarak kendi projelerim için Billa ile iş birliği yapmaktayım. Kalitesiz ürünleri portföylerinde bulundurmamaya çalışıyorlar ve satış sonrası hizmeti aksatmıyorlar.
Can Doğa
İç Mimar

Ayrıca bu içeriklere de göz atabilirsiniz