Parke Görünümlü Seramik - Billa Orman Ürünleri

Parke Görünümlü Seramik

Parke Görünümlü Seramik

Son dönemde kullanımı giderek artmaya başlayan parke görünümlü seramik, parkenin zahmetinden kurtulmak ve seramiğin dayanıklı yapısından faydalanmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Parke her ne kadar su bazlı olursa olsun muhafazası ve parkenin temizliği ve silmesi zordur. Üstelik pahalı bir malzemedir ve işçiliği de seramiğe göre daha fazla emek gerektirdiğinden pahalıdır. Seramik kullanım açısından kıyaslandığı zaman parkeye göre daha ucuz ve rahattır. Özellikle, seramiğin; tuz, su ve toza karşı dayanıklı olması ile de fazlaca tercih edilmektedir.

Parke görünümlü seramik kullanımı, parkenin şıklığını ve zarafetini çok daha ekonomik bir seçenek olan seramik dayanıklılığında elde etmek anlamına geliyor.

kaynak : pinterest

kaynak : pinterest

Parke Görünümlü Seramik Kullanmanın Artıları ve Eksileri

Artılar

1 – Parke görünümlü seramikler geleneksel parkelere göre çok daha uygun fiyatlı olmaktadır.

Her ne kadar iki farklı ürünün fiyatlarının kıyaslanması etik olmasa da parke görünümlü seramik ile parkenin fiyatları kıyaslanabilir çünkü malzeme (hammadde) bazında farklı ürünlerdir tamam ama muadil olarak sunuluyor. Bu açıdan daha ekonomik, kolay temizlenebilir ve dayanıklı olması sebebiyle parke görünümü kazandırılmış seramik kullanmak parkeye nazaran çok daha ekonomiktir, diyebiliriz.

Bu avantajları göz önünde bulundurduğumuzda parke görünümlü seramiğin kullanımının neden yaygın olduğunu anlayabiliriz. Parke görünümlü seramikler, seramik karo diye adlandırılan seramikler arasında en yaygın olanlarındandır. Ev ve iş yerlerinde kullanılması da oldukça uygun olan parke görünümlü seramikler, dayanıklı yapısı ile de tercih edilmektedir.

2 – Geleneksel ahşap parkeler ile (su bazlı olmayan parkeler ile) kıyaslandığında, seramikler yüksek derecelerdeki fırınlarda pişirilerek imal edilmektedir. Bu yapım sonucunda ise seramikler toza ve suya karşı çok dayanıklı olmaktadır. Klasik (geleneksel) parkeler ile su bazlı olanları arasında yüksek fiyat farkları vardır.

3 – Günümüzde, ahşap parkeler çok yaygın bir kullanıma sahiptir. Dekorasyon ürünlerinin en önemli parçalarından olan ahşap parkeler çeşitli işlemlerden geçerek yaşama alanlarımızın parçası olmaktadır. Bu işlemlerin sonucunda ise ahşap parkelerin çizilmesi ve dayanıklılığını yitirmesi kaçınılmaz oluyor. Bu sebepler ile, balkon ve bahçe gibi dış mekanlarda dayanıklılığından dolayı parke görünümlü seramikler kullanılıyor.

Bilgilendirme, su bazlı parkelerin koruyucu muhafazası yüzeydedir. Bu özellik ürüne kaplama sayesinde kazandırılır ki ürün yüzeyinde meydana gelen deforme ürünün o bölgesinde (kısmen) koruyuculuğunun kaybedilmesine neden olur ve zamanla bu durum giderek yayılan bir hal alır.

4 – Geleneksel ahşap parke görünümünden mahrum kalmadan dayanıklı seramikler kullanabilirsiniz. Hatta yaygın olarak bulunmasa da diğer desen ve motifleri seçebilirsiniz.

5 – Ahşap parkeler zaman içinde dayanıklılığını kaybederek yıpranmaya başlayacaktır. Bakımı oldukça masraflı olan ahşap parkelerin aksine ahşap görünümlü seramikleri uzun süre kullanabilirsiniz.

Parke Görünümlü Seramik

Parke, döşeli evlerde ahşabın sıcaklığının hissedilmesini sağlamaktadır. Ahşabın görüntüsünün verdiği sıcaklık ve zerafet, son dönemlerde pek çok üründe kendini göstermektedir. Fakat ahşabın banyo, mutfak, balkon, bahçe ve teras gibi yerlerde kullanımı uygun olmadığı için parke görünümlü seramikler, ahşap görüntüye kavuşturularak kullanılabilir. Ayrıca Parke Görünümlü Seramik Fiyatları oldukça uygun ve bütçenize dost!
Parke görünümlü seramik yorumları yapan müşteriler oldukça memnundur. Kullanım bakımından oldukça kolay olan; özellikle iç mekanlarda mutfak, banyo gibi yerlerde şık bir görünüm kazandırmak ve kullanım kolaylığı sağlamak için en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. %95 olumlu yorumlarla müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.
Evinizi parkenin şıklığıyla tamamlamak isterken, parke fiyatlarından yakınan kişiler tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biri de parke görünümlü seramik gri rengidir. Evinize sağladığı şık görünüm ve temizliğinin kolay olması sayesinde sizin de bir numaralı tercihiz olabilir.
Ahşap döşemeleri bakımı oldukça zor olduğu ve fiyat bakımından yüksek olduğu için insanlar tarafından tercih edilmez. Özellikle de ıslak zeminli alanlarda Parke görünümlü seramik döşemesi oldukça kolay olup; uzun ömürlü kullanım bakımından, kolay temizlenen, dayanıklı ve şık bir görüntüsü vardır.

Eksiler

6 – Bu iki ürünün kullanım, temizlik ve fiyat açısından kıyaslanması kesinlikle seramiğin kazandığı bir olaya dönüşür. Lakin seramik döşeme parke döşemeye göre çok daha fazla kirlidir, ağır işçilik gerektirir ve bu işçilik sonrasında maalesef bir sürü moloz / hafriyat çıkar ortaya. Gerçi bu durum işçi ile alakalıdır ama yine de monte & de-monte işlemleri sırasında seramik daha pahalı ve zor olabilmektedir.

İşçilik & Sanat

Tüm meslek grupları bir sanatın eseridir, buna istinaden iki ürünün montesi ve de-montesi ustalık gerektirir kesinlikle ama seramik döşemenin aksine, geleneksel ahşap parke döşeme işlemi oldukça ustalık gerektiren bir işlemdir. Zahmetli olmalarının yanı sıra ücretleri de seramikler  ile kıyaslandığında daha fazladır. Elbette parke döşeme sırasında kırma, dökme işleri yani kaba tabirle ağır iş daha azdır ama bu işlemin zanaat gerektiren kısımlarının daha fazla olması daha pahalı olmasına neden olmaktadır.

Leave a Reply